خرابی باتری خودرو

خرابی باتری خودرو

خرابی باتری خودرو یکی از اصلی ترین دلایل در راه ماندن خودروها میباشد. خرابی باتری خودرو میتواند عوامل مختلفی داشته باشد. از علل خرابی باتری خودرو میتوان به عوامل زیر اشاره کرد:

  • کاهش ظرفیت باتری در زمستان

  • روشن ماندن لوازم برقی در زمانی که خودرو استارت نخورده است

  • ضربه خودرن به باتری خودرو

  • حرارت دیدن باتری خودرو

  • پایان عمر باتری

تعویض باتری خودرو خراب

خرابی باتری خودرو را چگونه تشخیص دهیم

باتری خودروهای خارجی عمری نزدیک به چهارسال دارد، باتری های ایرانی حدود دو سال عمر می کنند. بهتراست قبل از رسیدن به این زمان نسبت به تعویض باتری خودرو اقدام کنیم. سفت نبودن باتری در جای خود میتواند باعث شود که باتری خودرو در اثر تکان های زیاد دچار آسیب شود. درون باتری صفحاتی سربی قرار دارند این صفحات بسیار محکم هستند ولی عواملی مانند ضربه به باتری و حرارت بالا ممکن است باعث شود این صفحات شسکته و یا از بدنه پلاستیکی فاصله بگیرند.یکی دیگر از دلایل خرابی باتری ماشین عدم فرصت برای شارژ کامل باتری است. هنگامیکه مسافت های کوتاه با توقف های کوتاه را طی می کنیم باطری فرصت شارژکامل نیافته و عمر باتری کم میشود. این عوامل منجربه خراب شدن باتری خودرو شده و از عمر مفید باتری کم می کنند.

یکی از ساده ترین روش های تشخیص پایان عمر باتری عدم توان باتری برای روشن کردن خودرو در حالت شارژ کامل است. گاهی روشن نشدن خودرو میتواند ناشی از سیستم برق خودرو باشد میتوانید با تماس با شرکت خدمات خودرو آچار یک تکنسین برق خودرو را برای کنترل سیستم برق کشی خودرو در محل داشته باشید.

راه های پیشگیری از خرابی باتری خودرو

یکی از بهترین راه های پیشگیری از خرابی باتری کنترل باتری بصورت ادواری است. کنترل میزان آب باطری و چک کردن زمان سپری شده از عمر باتری ، کنترل سیستم برق خودرو و اتصالات باتری به سیستم برق خودرو از مواردی است که میتواند از خرابی ناگهانی باتری و در راه ماندن خودرو جلوگیری کند.

در صورت خرابی باتری خودرو چه باید کرد

شرکت خدمات خودرو آچار با تکیه بر برترین تکنیسین های خودرو این مژده را به شهروندان تهرانی و کرجی میدهد که تکنیسین های برتر این شرکت میتوانند با مراجعه به محل شما نسبت به برطرف کردن عیوب خودرو اقدام نمایند. یکی از خدمات شرکت آچار ارسال رایگان باتری خودرو در تهران و کرج است. این خدمات بزودی در کلیه شهرهای ایران مهیا خواهد بود. به این ترتیب شهروندان تهرانی و کرجی می توانند با با سفارش انواع باتری های موجود در سایت از خدمات ارسال رایگان نیز بهره ببرند.

پست‌های مرتبط

خرید باطری ماشین

خرید باطری ماشین

سایت خدمات خودرو آچار با مشاهده مشکلات عدیده برای خرید...

نصب رایگان باطری در تهران

ارسال رایگان باطری ماشین در تهران

سایت خدمات خودرو آچار با ارائه خدمات ارسال رایگان باطری...